

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 575 pF |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Schottky |
| Forward Current | 4.5 A |
| Forward Voltage | 460 mV |
| Reverse Recovery Time | 20 ns |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 60 V |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 70 A |
| Reverse Voltage | 60 V |
| Reverse Current | 300 mA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
